Ignorantia iuris nocet

zwiń
 / 
rozwiń
Ignorantia iuris nocet

Adwokat Wiktor Gamracki prowadzi blog - www. adwokatrzeszow. blogspot. com -poświęcony zmianom w prawie. Przepisy prawne w Polsce bardzo często ulegają istotnym zmianom. Jest to spowodowane dynamiczną sytuacją społeczno-gospodarczą. Zmieniające się stosunki społeczno-gospodarcze wymagają regulacji prawnych. Tworzy się nowe akty normatywne, uchyla istniejące oraz są zmieniane istniejące. Jeśli chodzi o produkcję aktów prawnych Polska znajduje się w ścisłej czołówce na arenie międzynarodowej.
Nieznajomość aktualnych przepisów prawnych może być w skutkach bardzo dotkliwa. Zakładając sprawę sądową lud prowadząc spór należy dobrze rozważyć za i przeciw.
Akty normatywne są sporządzane w oparciu o pewien schemat. Dodatkowo posługują się specyficznym językiem prawny, który może okazać się niezrozumiały dla wszystkich. Niejednokrotnie zdarza się tak, że aby ustalić właściwy sens obowiązującej normy prawnej należy sięgnąć do różnych aktów normatywnych.

Szczegółowych informacji w zakresie zmienionych przepisów prawnych można zasięgnąć u adwokata prowadzącego kancelarię adwokacką. Możesz tam liczyć na fachową obsługę oraz pomoc prawnika, który biegle posługuje się jeżykiem prawnym, dobył stosowne przygotowanie zawodowe w tym zakresie i będzie w stanie udzielić Ci szczegółowych informacji w przestępny sposób. Każda spraw jest indywidualna i wymaga starannego rozważenia. Ludzie mają różnego rodzaju sprawy i problemy. Czy będą to sprawy cywilne, np. o alimenty, rozwód, zapłatę, czy administracyjne - wszelkiego rodzaju postępowania administracyjne prowadzone przez organy administracji państwowej lub karne - obrona w postępowaniu przygotowawczym oraz sądowym warto wiedzieć, że są osoby które profesjonalnie zajmują się udzielaniem porad prawnych. Niejednokrotnie zdarza się, że przez prosty błąd, którego łatwo można było uniknąć przegrywa się sprawę. Taka przegrana może rodzić dotkliwe skutki finansowe, społeczne, gospodarcze.

Ocena:

Ocena: 2.5/10 (48 głosów)

Podlinkuj stronę adwokatrzeszow.blogspot.com:

Ignorantia iuris nocet
Odwiedziny robotów
Odwiedziny yahoo 13
Odwiedziny googlebot 131

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: